WIERSZOWANIE

 Dnia 17 listopada 2015r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-III pod hasłem „Wierszowanie”. Do konkursu przystąpiła spora grupa uczniów naszej szkoły. Komisja w składzie: p. Maria Ambicka, p. Anna Rabicka p. Bernardetta Ślusarz oceniała: wybór i dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.W czasie konkursu uczestnicy prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, recytując różnorodne  utwory  dziecięcej literatury wybitnych polskich poetów.

Decyzją komisji konkursowej  w kategorii klas 0-1 poszczególne miejsca zajęli:

I –  Magdalena Filipczak z kl. I b

II – Magdalena Bańkowska z kl. I a

II – Natalia Marzec z kl. I b

 

W kategorii kl. II – III

I – Anna Filipczak z kl. II b

II – Arkadiusz Wesoły z kl. III

III – Julia Koczera z kl. II a

Przyznano także wyróżnienia: Lenie Gruszczyńskiej z kl. 0a , Marcinowi Kopczyk  z kl. Ia,  Klaudiuszowi Gruszczyńskiemu z kl. IIa i Natalii Piotrowskiej z kl. III.

Szczególne doceniona została najmłodsza uczestniczka z przedszkolnej grupy 3 - 4 latków -  Walentyna Pełeszyk. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów w II etapie konkursu, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku.

Opracowała: p. B. Ślusarz

HISTORIA, TRADYCJE, OBYCZAJE

Dnia 10 listopada 2015 r. w ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie odbyły się otrzęsiny uczniów klasy I gimnazjum. Był humor i dobra zabawa. Pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni. Uczniowie otrzymali również dyplomy, które uczyniły ich pełnoprawnymi uczniami. Pełne wrażeń spotkanie zakończyło się dyskoteką klas gimnazjalnych.

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    W dniu 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie zebrani obejrzeli montaż słowno - muzyczny  pt. „POCIĄG DO WOLNOŚCI” przygotowany przez uczennice kl. VI i gimnazjalistów, pod kierunkiem nauczycielki historii p. A. Kawskiej  oraz scenkę historyczną ukazującą ważne wydarzenia z historii państwa polskiego pt. „ZJAZD GNIEŹNIEŃSKI” wg scenariusza uczennicy z kl. V. J. Jadwisieńczak. Występ młodych aktorów wzbogaciły pieśni patriotyczne odśpiewane przez chór szkolny prowadzony przez p. L. Pyrcaka.  Atmosferę tego patriotycznego święta dopełniała dekoracja wykonana przez  p. M. Terrier i P. Kurzydło – uczennicę z kl. I Gim., a także gazetki tematyczne na korytarzach szkolnych  i w klasach.

   Po występach artystycznych p. dyr. E. Jurkiewicz podziękowała artystom za występ, a widowni – za właściwą postawę  w czasie  akademii. Widzowie nagrodzili brawami występujących, a następnie wszyscy wrócili do klas na pozostałe w tym dniu lekcje.
Opracowała: p. A. Kawska  

WYJAZD DO ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 IM. KAROLA ADAMIECKIEGO W SANOKU

5 listopada uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wicedyrektorem szkoły panią Marią Ambicką oraz wychowawcą klasy panem Jerzym Ambickim uczestniczyli w Pokazie Umiejętności Zawodowych – Ekonomik 2015.

            Pokaz przygotowali nauczyciele i uczniowie ZS nr 1 w ramach projektu dotowanego przez Powiat Sanocki i Stowarzyszenie „Sanocki Ekonomik.

            Nasi gimnazjaliści podczas prezentacji poznali specyfikę następujących zawodów:

-        technik ekonomista

-        technik hotelarstwa

-        technik logistyk

-        technik żywienia i usług gastronomicznych

-        ZSZ – kucharz

Pokazy poszczególnych szkół urozmaicone były występem szkolnego zespołu muzycznego.

Po zakończeniu prezentacji poszczególnych szkół  gimnazjaliści spotkali się ze starszymi kolegami oraz uczestniczyli w degustacji różnych potraw i napojów przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniów  ZSZ – o specjalności kucharz.

Opracował: p. J. AmbickiPASOWANIE UCZNIÓW

 Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie uczniówPiątek 16 października 2015r. był w naszej szkole wyjątkowy. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia z okazji pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych popisali się swoimi umiejętnościami  recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. W obecności  całej społeczności szkolnej: Dyrekcji, Grona Pedagogicznego,  Rodziców, oraz kolegów, klasy pierwsze złożyły  ślubowanie. Następnie Pani dyr. Elżbieta  Jurkiewicz dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał pamiątkowy  dyplom oraz drobne upominki. Na koniec były jeszcze życzenia i dobre rady od uczniów klasy III, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek.

Opracowała: p. B. SkubiszDodatkowe informacje