UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

We wszystkich polskich szkołach w piątek, 23 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W naszej szkole, tę uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele, a następnie w szkole rozpoczęła się akademia. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Jurkiewicz dziękując uczniom i nauczycielom za trud pracy i rodzicom za udaną współpracę. Dalsza część uroczystości należała do uczniów 2 i 3 klasy gimnazjum. Tegoroczni absolwenci podziękowali wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom i organowi prowadzącemu za wspólnie przeżyte lata nauki, po czym zaprosili wszystkich do obejrzenia krótkiej inscenizacji słowno-muzycznej, do której sami napisali scenariusz, byli jej reżyserami i aktorami. Uczniowie kl. 2 gimnazjum złożyli swoim starszym kolegom i koleżankom najlepsze życzenia życząc samych sukcesów w nowych szkołach i spełnienia marzeń. Na pamiątkę wspólnie spędzonych lat wręczyli absolwentom skromne upominki.

WAKACJE CZAS ROZPOCZĄĆ

Opracował: SU

 

REKREACYJNIE I SPORTOWO!

 Przedwakacyjny czas wzbudza refleksje  tworzenia  planów do wartościowego i aktywnego spędzania wolnych dni. W celu podjęcia praktycznej nauki pływania i korzystania z basenów oraz innych kąpielisk uczniowie klas trzecich pod okiem nauczycieli: p. D. Urban,p. A. Rabickiej, p. R. Marzec oraz rodziców wybrali się na basen do Leska. Tam przypomnieli sobie zasady i ważność zachowywania regulaminów oraz konsekwencje wynikające z ich łamania.

  Po dwugodzinnym pobycie w wodzie pełnym radości i emocjonujących wrażeń uczniowie zatrzymali się w kawiarence aby uzupełnić utracone kalorie. Po czym cała grupa bezpiecznie wróciła do szkoły.

Opracowała: p. D. Urban

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU GIMNAZJALNEGO

 Klasa II gimnazjum w tym roku szkolnym realizowała projekt edukacyjny z biologii zatytułowany „Zdrowie – największy skarb człowieka, czyli jak żyć w zgodzie z naturą”.

   W realizacji projektu pomagali im nauczyciele – p. Krystyna Rachwał,  p. Wioletta Przyboś, p. Lesław Pyrcak.

   Uczniowie 12 czerwca przedstawili społeczności szkolnej efekty kilkumiesięcznej pracy.
W ramach projektu przygotowali i zaprezentowali:

      1.   Przedstawienie zatytułowane „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

2.      Wykonali cztery piosenki nawołujące do prowadzenia zdrowego stylu życia
i poszanowania natury – jak wszyscy wiemy na stan naszego zdrowia wpływa środowisko, w którym żyjemy.

3.      Przedstawili teksty mówiące o nieocenionej roli natury w zachowaniu zdrowia – tutaj skupili się przede wszystkim na roli drzew i naturalnych kompleksów leśnych, bowiem każdy świadomy i mądry człowiek taką wiedzę powinien posiadać choćby po to aby w żaden sposób nie przyczyniać się do wycinania drzew.

4.      Przygotowali prezentację ze zdjęciami niezwykłych drzew i zdjęciami starych kompleksów leśnych.

5.      Ponadto przygotowali dekorację – własnoręcznie wykonane plakaty o tematyce ekologicznej i zdrowotnej, a także odpowiednie stroje, imitacje drzew itp.

6.      Przygotowali zdrowy poczęstunek – kanapki i sałatkę owocową -dla nauczycieli
i kolegów i koleżanek z innych klas.

       Realizacja projektu przebiegała sprawnie i z dużym zaangażowaniem uczestników a pokaz wzbudził duże zainteresowanie i podziw młodej publiczności.

    Opracowała  K. Rachwał i uczniowie klasy II gimnazjum

 

 

MALI NAUKOWCY!

Bazując na wiedzy zdobytej w szkole i własnym doświadczeniu uczniowie klasy IIIa realizowali pomysły stworzenia robota. Ma on w przyszłości sprawdzić się podczas wykonywania wielu czynności życiowych. Mali naukowcy pod okiem swojego instruktora p. Doroty Urban opracowywali plan działania, szkicowali i poprawiali projekty wykonania tych robotów, aby w konsekwencji czego uzyskać jak najdoskonalsze dzieła. Mamy nadzieję, że zrodzone pomysły dzieci i utworzone prototypy będą miały swoich następców, a mali naukowcy w przyszłości dorosną do miana wielkich odkrywców!

opracowała: p. D. Urban

 

Dodatkowe informacje