WYCIECZKA - NAUKA I ZABAWA

   Dnia 12.01.2017r, uczniowie klasy I oraz III a wraz ze swoimi wychowawcami p. Mariolą Babiarz oraz p. Dorotą Urban uczestniczyli w wycieczce do Sanoka. Celem tego wyjazdu było zwiedzanie Urzędu Pocztowego wraz z jego pełnym zapleczem, posiłek w restauracji oraz kulig w Skansenie. 
Na poczcie dzieci zapoznały się z pracą urzędników poczty, sposobem obsługi klienta oraz różnorodnymi urządzeniami służącymi ich pracy. Z przeprowadzonego wywiadu z pracownikiem poczty uczniowie poznali drogę listu od nadawcy do adresata i mogli poprawnie uzupełnić blankiety dla różnorodnych przesyłek pocztowych. 
   W kolejnej części wycieczki uczniowie spędzili czas w pobliskiej restauracji, aby tam wykazać się dobrą znajomością savoir-vivre w trakcie spożywania drugiego śniadania.
   Podczas pobytu w Skansenie dzieci podziwiały XVIII -to wieczne zabudowania w pięknej zimowej scenerii , a konny kulig oraz zabawy na śniegu sprawiły uczniom wiele radości i zadowolenia ze wspólnie spędzonego czasu.
Opracowała: p. D. Urban 

FERIE Z EKOBALLEM

   Zajęcia sportowe podczas ferii zimowych dla dzieci klas 0 - IV prowadzone przez instruktora Ekoballu odbywać się będą w dwóch grupach we wtorki i piątki od godziny 10.00 do 12.30.
Zajęcia kontynuowane będą w czasie roku szkolnego we wtorki i piątki od godziny 16.30 do 19.00.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA DLA NIELETNICH

   W dniu 9.01.2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Pobiednie uczestniczyli w pogadance nt. „Odpowiedzialność karna dla nieletnich”, „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Pogadanka została przeprowadzona przez pracowników Powiatowej Komendy Policji w  Sanoku  młodszego aspiranta p. Izabelę Rowińską-Ciępiel oraz młodszego aspiranta p. Lidię Rakoczy. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach, dla klas IV, V, VI szkoły podstawowej oraz klas I, II, III gimnazjum. Uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami jakie grożą im w przypadku popełnienia wykroczenia lub przestępstwa. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali przestróg i cennych rad  jak ustrzec się niebezpiecznych zachowań.
Opracowała: p. B. Ciepły 

DNI OTWARTE SZKOŁY W CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W NOWOSIELCACH

   Klasa III gimnazjum wraz w wychowawcą p. R. Koczerą oraz p. wicedyrektor M. Ambicką w dniu 13-12-2016 roku odwiedziła Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Uczniowie poznawali bazę oraz ofertę edukacyjną placówki.
Główną atrakcją dla młodzieży była interaktywna wystawa pod tytułem Umysł przyłapany przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Opowiadała na pytania „Czy otaczający nas świat jest rzeczywiście taki, jakim go postrzegamy? Co się dzieje, gdy zmysły odbierają sprzeczne informacje? Jak interpretuje je mózg?”. Każdy gimnazjalista  mógł samodzielnie eksperymentować reakcje zmysłów na różnego rodzaju eksponatach.
Duże wrażenie na uczniach wzbudziła nowoczesna oraz mocno rozbudowana baza dydaktyczna szkoły. Uczniowie ZS CKR Nowosielce w ciekawy sposób prezentowali liczne zawody, w których kształci szkoła. Przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych przeprowadzili pokazy barmańskie oraz baristyczne, częstowali słodkimi wypiekami oraz ciepłymi napojami, na bieżąco wykonywali dekoracje z owoców oraz warzyw. W pracowniach technikum weterynarii, technikum systemów i urządzeń energetyki odnawialnej oraz technikum architektury krajobrazu zwiedzający zapoznawali się z różnego rodzaju zadaniami, sprzętem specjalistycznym, oglądali wystawy i projekcje. Każdy mógł obejrzeć bazę do kształcenia w kierunkach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik hodowca koni. Sądząc po zainteresowaniu uczniów, na pewno niektórzy z nich zaplanują dalszą edukację w tejże szkole.

Opracowała: p. M. Ambicka 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Wszystkim Państwu życzymy na czas wigilii, Świąt i Nowego 2017 Roku
światła betlejemskiej gwiazdy, bezpieczeństwa żłóbka, radości i zachwytu pasterzy, nadziei
i wiary trzech króli, miło
ści Świętej Rodziny.
Życzymy, by Dzieciatko Jezus narodziło się w naszych sercach przez dobroć i przebaczenie, serdeczną życzliwość, serce okazywane innym nie tylko od święta, dostrzeganie Jego obecności 
w najbiedniejszych, smutnych, płaczących, samotnych i pokrzywdzonych.

Wesołych Świąt życzy Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

w Pobiednie


Dodatkowe informacje