PODRÓŻE PO ŚWIECIE ...

   12 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnym spotkaniu z podróżnikiem z grupy Trzask.  Tym razem podróżowaliśmy wraz z grupą Trzask do egzotycznego kraju z południowo-wschodniej Azji – Tajlandii. Poniżej możemy obejrzeć wybrane zdjęcia z tej podróży.
Opracowała: p. K. Rachwał  

BEZPIECZNE WAKACJE

  W dniu 20.06.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Policji. Spotkanie miało na celu przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Znalezione obrazy dla zapytania KSIĄŻKAKsiążka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza szkolnego. 14 czerwca 2017r. starsze koleżanki z kl. I gimnazjum specjalnie na tę okazję przygotowały inscenizację, podczas której starały się przekazać wiedzę o książce i bibliotece. Następnie wzorowo przeczytały wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”, a Magda jako bibliotekarka opowiedziała im o swojej przygodzie z Plastusiem. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki i wypożyczyli swoją ulubioną lekturę. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Opracowała: p. M. Ambicka

Z POBIEDNA DO WIELICZKI I KRAKOWA

  W czerwcowy poranek uczniowie klas trzecich oraz czwartej wraz ze swoimi wychowawcami, księdzem i rodzicami wyruszyli , aby zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce oraz  Stary Rynek w Krakowie. Pod okiem przewodników wycieczkowicze poznawali historię powstawania i wydobywania soli . Podziwiali piękno podziemnych pomieszczeń       w których   bogactwo eksponatów budziło zachwyt i niezapomniane wrażenia.

  Bardzo ważnym etapem tej podróży była obecność wszystkich w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Tam uczniowie w komunijnych strojach uczestniczyli w Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz odprawianej przez ks. Romana Sękowskiego Mszy Świętej. Była to intencja dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej wszystkich dzieci. W Kaplicy Świętej Siostry Faustyny  oddali  cześć poprzez ucałowanie jej relikwii.

   Po modlitewnej części uczniowie z wieży widokowej mieli okazję zobaczyć panoramę miasta Krakowa. Później wszyscy udali się na Krakowski Rynek, gdzie wśród podziwianych budowli był Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki , Brama Floriańska i wiele innych zabytków. Czas spędzony w gronie rówieśników, rodziców i opiekunów, a także urok zwiedzanych miejsc motywuje  uczestników do organizowania  następnych wspólnych wypraw.  

 

Opracowała: p. D. Urban

WYCIECZKA DO BOLESTRASZYC

 W piękny słoneczny dzień 12czerwca 2017 r. uczniowie klasy II b  z wychowawcą  i rodzicami wyruszyli na krajoznawczą wycieczkę do Arboretum w Bolestraszycach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ogrodu Dydaktycznego, gdzie każdy miał okazję zobaczyć, dotknąć oraz powąchać posadzonych tam roślin. Zawędrowaliśmy także do Muzeum Przyrodniczego, gdzie obejrzeliśmy wystawę ptaków, motyli nocnych, szyszek oraz skamielin. Ponadto odwiedziliśmy Ptaszarnię, Szklarnie i zabytkowy Kościółek. Fascynującą atrakcją okazał się zawiły labirynt wiklinowo – topolowy, który przysporzył wszystkim mnóstwo frajdy, a niejednemu z nas sporo trudności. Każdy zachwycał się ogromną kolekcją wiekowych drzew, krzewów, krzewinek i kwiatów, a także wystawą rzeźb wykonaną z wikliny. Spacerując po Arboretum spotkaliśmy żółwie, żaby, kolorowe motyle i ważki fruwające nad stawem oraz jaszczurki biegające alejkami.

Następnie udaliśmy się do Parku dinozaurów w Radymnie, gdzie każdy miał okazję podziwiać prehistoryczne stworzenia- wszystkie naturalnej wielkości, wykonane z wielką dbałością o szczegóły.

Dużą atrakcją okazał się Park rozrywki, tam uczniowie mogli dać upust swojej energii.

 

Opracowała: p. B. Skubisz

Dodatkowe informacje