LEKCJA Z FILMEM

15 października uczniowie klas I – III gimnazjum wraz z opiekunami wyjechali do Sanockiego Domu Kultury. Tam w ramach programu „KINO SZKOLNE SANOCKIEGO DOMU KULTURY” obejrzeli film pt. „MIASTO 44”.

Film ten, to opowieść o młodości, miłości, walce, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to młodzi ludzie są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa  jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Opracował: p. J. Ambicki

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

   Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej potocznie zwanym Dniem Nauczyciela.
Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Szkolnego witając   zebranych gości. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji przypadającego święta oraz poinformowała o nagrodach przyznanych przez Kuratora Oświaty, Wójta Gminy oraz nagrodach Dyrektora dla pracowników szkoły.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Wierszami, piosenkami i humorystycznymi scenkami podziękowano nauczycielom za pracę i wysiłek włożony  w edukację. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność wręczając kwiaty i częstując słodyczami.
Opracowała: p. D. Mazur 

XIV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

 8 i 9 października 43 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Marią Ambicką,
p. Barbarą Ciepły, p. Andrzejem Zagórskim i p. Rafałem Marcem wybrała się do Częstochowy.
Po drodze wstąpiliśmy do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Wawel, Kościół Mariacki, Rynek Krakowski, Sukiennice, a także byliśmy pod słynnym Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej.
Po przybyciu na Jasną Górę udaliśmy się przed cudowny Obraz aby oddać pokłon Matce Bożej oraz ofiarować Jej intencje z jakimi przybyliśmy do Częstochowy.
O godz. 20.00 w kaplicy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej powitał nas gospodarz Jasnej Góry, o. Sebastian Matecki. Wieczorne nabożeństwo dało początek wspólnym modlitwom. Kaplica wypełniała się wciąż przybywającymi grupami. O godzinie 21.00 zabrzmiał Apel Jasnogórski, w którym uczestniczyła bardzo liczna grupa pielgrzymów. To wielkie przeżycie być tam i słuchać modlitwy „na żywo”.

Czytaj więcej...

NASI UCZNIOWIE W ZESPOLE SZKÓŁ LEŚNYCH W LESKU NA UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTA DRZEWA

   09 października 2014 roku uczniowie klasy II gimnazjum wraz z nauczycielką – K. Rachwał brali udział w uroczystości Święta Drzewa w ZSL Lesko. Święto jest organizowane w ramach programu edukacji ekologicznej, którego pomysłodawcą 12 lat temu był Klub Gaja.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły p. Janusza Leszczyńskiego, następnie głos zabrał Mistrz Mowy Polskiej p. Edward Marszałek. Pan Marcin Scelina zaprezentował diaporamę, która powstała w 70 rocznicę utworzenia Nadleśnictwa Baligród. Dzięki temu spektaklowi audiowizualnemu mogliśmy obejrzeć najpiękniejsze zdjęcia przyrodnicze z Bieszczadów. Uczniowie podziwiali także koncert sygnalistów myśliwskichi pokaz sztuki wabienia. Nasi uczniowie zwiedzili szkołę oraz uczestniczyli w konkursie przyrodniczym. Następnie wszyscy uczestnicy Święta Drzewa przeszli do przyszkolnego ogrodu botanicznego gdzie gimnazjaliści sadzili drzewa, po czym zostali zaproszeni za ciepły poczęstunek w trakcie, którego ogłoszono wyniki konkursu przyrodniczego i wręczono cenne nagrody – albumy przyrodnicze. Wyjeżdżaliśmy z podarowanymi sadzonkami drzewi z niezapomnianymi wrażeniami. I jeszcze jedna ciekawostka – zanim wsiedliśmy do autokaru – na ścieżce udało nam się spotkać młodego gniewosza plamistego – bardzo rzadkiego, niejadowitego, chronionego węża podobnego do żmii zygzakowatej.
Opracowała: p. K. Rachwał

 

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ DNIA PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II ORAZ DNIA OTWARTEJ SZKOŁY

Dyrektor, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie 
serdecznie zapraszają na uroczystość

Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II

oraz Dnia Otwartej Szkoły

Miło nam będzie gościć mieszkańców okolicznych miejscowości, rodziny naszych obecnych i przyszłych uczniów, absolwentów i przyjaciół szkoły

16 października 2014 r.  

w programie

 10.00 – 11.00 – Uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Dudyńcach.

11. 00 – 11.45 – Przejazd do szkoły, zajęcia w klasach.

11.45 – 13.00 – Uroczysta akademia,  pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej i klasy pierwszej gimnazjum.

Prezentacja i degustacja „Zdrowej żywności” przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Krystyny Rachwał.

Dojazd do kościoła w Dudyńcach:

·         9.20 – Wolica

·         9.30 – Zboiska

·         9.45 – Markowce

·         9.50 -  Pobiedno

Obiad wg grafiku:

·         11.00 - 11.15 obiad klasy: 0 – 3

·         11.15 – 11.30 obiad klasy: 4 – 6 oraz gimnazjum

Odjazd po akademii około:

·         13.10 – Markowce

·         13.20 – Dudyńce

·         13.35 – Zboiska + Wolica

INFORMACJA DOTYCZY UCZNIÓW KLAS 0 – VI  SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ KLAS 1- 3 GIMNAZJUM.

Dodatkowe informacje