ZAWIADOMIENIE

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie informuje rodziców i uczniów klasy IV szkoły podstawowej, że w dniu 31 sierpnia 2015 roku (poniedziałek) w budynku głównym szkoły (sala nr 16) w godzinach od 1400 do 1630 odbędzie się wypożyczanie podręczników dla uczniów.

            Prosimy o przybycie jednego z rodziców w celu podpisania przez niego listy odbioru podręczników.

           

Podręczniki dla uczniów klasy I i II szkoły podstawowej będą rozprowadzane przez wychowawców klas w dniu 1 września 2015 roku po zakończeniu uroczystości związanej z rozpoczęciem roku szkolnego.

Informacja o wypożyczaniu podręczników dla klasy I gimnazjum będzie podana w chwili ich dostarczenia do szkoły.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym w Dudyńcach  przez proboszcza parafii ks. Romana Sękowskiego  rozpoczęła uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015. Uczestniczyli w niej: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy obsługi, rodzice i uczniowie naszej szkoły, mieszkańcy okolicznych miejscowości.

  Następnie wszyscy udali się do budynku głównego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

  Po wprowadzeniu sztandaru  i odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło jego uroczyste przekazanie – młodszym koleżankom i kolegom.

  Z kolei głos zabrała dyrektor szkoły pani Elżbieta Jurkiewicz, która serdecznie powitała zebranych i odczytała listę wyróżnionych uczniów: w nauce i zachowaniu, wzorowej frekwencji, a także wyróżniła tych rodziców, którzy w minionym roku szkolnym wspomagali pracę szkoły. 

   Zabierając głos, ustępująca przewodnicząca USS Daria Pietrasz w imieniu wszystkich absolwentów, podziękowała pedagogom za trud włożony w ich wieloletnią edukację i wychowanie, a następnie przekazała swoje obowiązki nowej przewodniczącej – Aleksandrze Pyrcak.

W dalszej części  uroczystości przewodnicząca USS skierowała słowa pożegnania do starszych koleżanek i kolegów. Życzyła im, samych sukcesów w następnych latach nauki i spełnienia młodzieńczych marzeń w dorosłym życiu. Każdy z absolwentów od kolegów klasy II gimnazjum otrzymał skromny upominek.

Na zakończenie tej części spotkania głos zabrała ponownie dyrektor szkoły, która podziękowała młodzieży i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

Następnie  wszyscy rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami, od których otrzymali: listy gratulacyjne dla rodziców, świadectwa promocji do następnych klas, świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy za wzorową frekwencję.

Ostatnia lekcja, ostatni dzwonek, ostatnie spotkania, wymiana informacji, zdjęcia, życzenia wakacyjne i możemy udać się na zasłużony wypoczynek.

 

WAKACJE 2015  - CZAS ZACZĄĆ !!!

Opracował: p. J. Ambicki

GOŚĆIE Z WARSZAWY

W dniach 18-20 czerwca gościliśmy Zarząd, Dyrekcję, grupę nauczycieli oraz grupę uczniów Fundacji Szkolnej w Warszawie. Nasi goście zakwaterowani byli w Ośrodku Caritas
w Zboiskach. W ciągu spotkania poprzez zajęcia integracyjne młodzież poznawała się, nawiązywała kontakty, rywalizowała w grach i rozgrywkach sportowych. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej „Odkrywamy Sanok”, a następnego dnia odbyły się międzyszkolne zawody sportowe. Wspólnie rozwiązywali problemy i wykonywali twórcze zadania. Ostatniego dnia wspólnie zwiedzali Skansen w Sanoku. Spotkanie pokazało uczniom jak miło i atrakcyjnie spędzać wolny czas i gwarantowało dobrą zabawę w przyjaznym i wesołym klimacie. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną.
prezentacja Pobiedno.

  Opracowała: p. Maria Ambicka

SESJA POPULARNONAUKOWA

  23 czerwca 2015 r. na Zamku sanockim w Sali gobelinowej odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona 75 rocznicy zamordowania w nocy 5/6 lipca 1940 r. 112 więźniów sanockiego więzienia na górze Gruszka. 
Organizatorami byli:
- Starostwo Powiatowe w Sanoku 
- Koło ŚZŻAK w Sanoku 
- Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Sanoku 
- Muzeum Historyczne w Sanoku

Uczestniczyli: 
- rodziny zamordowanych 
- organizacje kombatanckie 
- członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Sanoku 
- młodzież szkolna i harcerze.

Uczestnicy sesji wysłuchali  referatów ,,Egzekucja na górze Gruszka – największa polityczna egzekucja w Powiecie Sanockim” i ,,25 lat działalności ŚZŻAK”.

 Pan Stanisław Drozd opowiadał bardzo ciekawie a zarazem przejmujące historie o tamtych wydarzeniach. Swoja wypowiedź ilustrował dokumentami ze zbiorów stworzonego przez siebie muzeum. 

My uczniowie klasy kl. II gimnazjum, którzy  uczestniczyliśmy w sesji  - mamy świadomość, że musimy znać naszą przeszłość, żebyśmy mogli budować przyszłość.

Opracowała: p. A. Kawska

KARTA ROWEROWA

        Dnia 19 czerwca 2015 uczniowie klasy czwartej zaliczając test z przepisów o ruchu drogowym oraz egzamin z części praktycznej  na przyszkolnym placu manewrowym zdobyli swoje pierwsze „prawo jazdy” -  karty rowerowe uprawniające ich do poruszania się rowerem po drogach  publicznych. 

Życzymy nowym kierowcom bezpiecznej jazdy!

Opracował: p. L. Pyrcak

Dodatkowe informacje