ŚNIADANIE DAJE MOC

 Znalezione obrazy dla zapytania đniadanie daje moc    Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. We wtorek 8 listopada, który jest ogłoszony w naszym kraju Dniem Zdrowego Śniadania, uczniowie z klas 0-3 szkoły podstawowej wraz z wychowawcami najpierw przygotowali, a następnie spożywali drugie śniadanie. Dzieci z klasy I przygotowały pyszne zdrowe kanapki oraz kawe z mlekiem i kakao z mlekiem. Klasa IIb degustowała się naturalnym koktajlem z owoców, kolorowymi kanapkami z warzywami, nie zabrakło również owocowych stworków. Klasa IIa w czasie zajęć na temat:,, Zdrowy początek dnia!- codziennie jemy śniadanie” omawiała i utrwalała 1 i 2 zasadę zdrowego żywienia (do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem oraz mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości). Jako misję domową dzieci przygotują podczas najbliższego weekendu zdrowe śniadanie dla rodziny. W klasie 3a uczniowie na drugie śniadanie przygotowali kisiel owocowy z soku z domowych zapasów i mąki ziemniaczanej bez użycia gotowego proszku z dużą domieszką naturalnych owoców. Natomiast uczniowie klasy 3b przyrządzili jarzynową sałatkę doprawioną naturalnym jogurtem i odrobiną morskiej soli, nie zabrakło również zdrowych kanapek i świeżo wyciskanego soku z pomarańczy. Klasy częstowały się nawzajem i dzieliły swoimi prowiantami. Tego dnia przeprowadzono również w każdej klasie pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Przypomniano też dzieciom o 12 zasadach zdrowego odżywiania.

Najważniejsze cele akcji zostały zrealizowane, a wszystkie działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

Opracowała: p. A. Rabicka

''MÓJ NIEZWYKŁY RÓŻANIEC''

   Miesiąc październik był inspiracją do zorganizowania w naszej szkole konkursu pt. „Mój niezwykły różaniec”. Uczniowie we wszystkich etapach edukacyjnych bardzo chętnie i samodzielnie wykonali ponad 70 różańców z różnych materiałów przyrodniczych oraz ogólnodostępnych. Na poziomie klas I – III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął różaniec wykonany przez ucznia kl. III b – Kamila Adamskiego. W klasach IV – VI honorowe pierwsze miejsce zajął różaniec uczennicy kl. VI – Dominiki Koczery, a w gimnazjum różaniec uczennicy kl. II – Kamili Tokarz.

   Należy pokreślić, ze wszystkie różance były wyjątkowo piękne, pomysłowo i starannie wykonane. Dopełnieniem konkursu było zorganizowanie wystawy prac zarówno w szkole jak i w Kosciele Parafialnym w Dudyńcach. Podkreślając ważność i duże zaangażowanie dzieci i ich rodziców w to dzieło, odbyło się wspólne nabożeństwo różańcowe poprowadzone przez uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem ks. Proboszcza Romana Sekowskiego i organizatorów konkursu p. Doroty Urban i p. Lesława Pyrcaka.
Opracowała: p. D. Urban 

WYBIERAM ZDROWIE

   W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie uczniowie klasy VI, po wcześniejszym zapoznaniu się z piramidą zdrowego żywienia, dnia 19.10.2016 r. przystąpili do przygotowania zdrowych posiłków. Na lekcji wychowawczej przygotowywali sałatki jarzynowe i desery owocowe. Zajęcia miały na celu budować pozytywne nastawienie uczniów do zmian stylu żywienia, nabierania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz świadomego włączania do codziennych posiłków owoców i warzyw.
Opracowała: p. D. Mazur 

OBCHODY DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2016r. odbyła się uroczystość  poświecona KEN oraz PASOWANIE NA UCZNIA klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Pomimo dnia wolnego od zajęć edukacyjnych nasi uczniowie przyszli do szkoły, aby podkreślić  ważność tego dnia dla rozwoju oświaty, złożyć życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a także dopełnić obowiązku przyjęcia nowych uczniów do swojego grona. Po krótkiej akademii podkreślającej trud pracy nauczycieli odbyła się prezentacja nowo przyjmowanych kandydatów na uczniów. Następnie pani dyrektor Elżbieta Jurkiewicz przyjęła ślubowanie, które zobowiązało dzieci  do prawego i sumiennego wypełniania obowiązków szkolnych. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał drobny upominek rzeczowy.

 

Opracowała: p. M. Babiarz

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

Już po raz dziesiąty społeczność naszej szkoły obchodziła 17 października - Dzień Patrona. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym w Dudyńcach. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole na sali  gimnastycznej. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Klaudia Solon przywitała wszystkich zgromadzonych Gości. Uroczystą akademię rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor – Elżbiety Jurkiewicz, która przypomniała historię nadania szkole imienia Jana Pawła II. W dalszej części uroczystości uczniowie kl.2 gimnazjum oraz szkolnego chóru pod przewodnictwem p. L. Pyrcaka w montażu słowno-muzycznym przybliżyli postać patrona oraz recytowali m.in. twórczość Karola Wojtyły. Przewodnicząca szkoły życzyła wszystkim, aby mądrość patrona – Jana Pawła II przenikała wszystkich, abyśmy potrafili dostrzec i wsłuchać się w wartości jakie swoim życiem chciał nam przekazać.

Opracowała: p. W. Przyboś

 

Dodatkowe informacje