JEST TAKI JEDEN JEDYNY DZIEŃ W ROKU...

   Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty dla babci   „Jest taki jeden jedyny dzień w roku,

To Święto Babci i Dziadka, łza się kręci w oku…”

Dnia 17 stycznia 2016 r. na pewno nie jednej babci i wielu dziadkom popłynęły  łzy po policzkach widząc i słysząc występy swoich wnuków. W tym dniu uczniowie klas I – III naszej szkoły pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali uroczystość środowiskową, w której prezentowali swoje aktorskie umiejętności.

Opracowała: p. M. Nitka

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z FRANKLINEM – KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Znalezione obrazy dla zapytania książka franklin 8 stycznia w bibliotece odbyło się głośne czytanie książki „Franklin i stare radio” dla uczniów klasy II b. Problemy jakie przeżywa Franklin, są podobne do tych, z jakimi stykają się dzieci, bo każdy może się pokłócić z kolegą, popełnić gafę, czegoś żałować, bać się burzy lub ciemności, czy nabałaganić w pokoju. Takie sytuacje znamy również z własnego podwórka. Uczniowie poznali małego żółwia, który pozbywa się niechcianej rzeczy, ale gdy widzi ją odnowioną i sprawną, zaczyna żałować. Uczniowie dowiedzieli się z tej historyjki, że czasem dla dobra przyjaźni trzeba z czegoś zrezygnować, coś przemyśleć, komuś sprawić radość. Franklin uczy nas, że naprawdę warto!

Uczniowie zapoznali się również z nowymi książkami zakupionymi w ramach programu „Książki naszych marzeń”.

Opracowała: p. M. Ambicka

"NA SCENIE OLIMPU"

    W ramach realizowanego w szkole programu edukacji, który ma przygotować do uczestnictwa w różnych formach życia kulturalnego 11. 01. 2016 r. uczniowie SP udali się do teatru aby obejrzeć sztukę p.t. „Na scenie Olimpu” – innowacyjny spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. Zabawne i pouczające sceny, ciekawa scenografia, dobra gra aktorska, pozwalała przenieść się, choć na chwilę, do Hellady. Co ważne i warte podkreślenia to fakt, że dzieci wiele się nauczyły i  dobrze się bawiły wchodząc w interaktywną formę spektaklu.
Opracowała: p. A. Kawska

CHRISTMAS TIME

Znalezione obrazy dla zapytania boze narodzene    Dnia 15 grudnia 2015r. W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej ,,Christmas Time” organizowany przez p. Mariusza Prajznera.

I miejsce zdobyły: Magdalena i Anna Filipczak z klasy Ib i IIb.
II miejsce : Magdalena Bańkowska, Marcin Kopczyk, Nikola Dżoń z klasy Ia.

III miejsce : Wiktoria Radwańska, Aleksandra Koczera z klasy III.

Wyróżnienia: Paulina Tokarz i Emilia Brejta z klasy IIb.

                       Arkadiusz Wesoły z klasy III

                       Natalia Piotrowska z klasy III

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami.

Opracował: p. M. Prajzner

GÓRA GROSZA

     Znalezione obrazy dla zapytania grosik  W dniach 23 listopada – 4 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie odbyła się XVI edycja akcji Góra Grosza. Zebrano 249, 11zł, które przekazano organizatorowi akcji Towarzystwo Nasz Dom. Paczka zawierająca zebrane ,,groszówki” ważyła ponad 22 kg. W zbiórce wyróżniły się klasy: Ia, Ib, VI.

    W ramach akcji Szlachetna Paczka młodzież naszej szkoły zorganizowała zbiórkę żywności, artykułów chemicznych, zabawek, książek, przyborów szkolnych. Przedmioty te zostały przekazane potrzebującym rodzinom w naszej gminie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Opracowały: M. i P. Zagórskie

                                                                                                       

Dodatkowe informacje