Szkolny Konkurs Recytatorski „WIERSZOWANIE”

 

   Dnia 18 listopada 2014r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-III pod hasłem „Wierszowanie”. Do konkursu przystąpiła spora grupa uczniów naszej szkoły – 35 osób. Komisja w składzie: p. Maria Ambicka, p. Mariola Babiarz, p. Wioletta Przyboś oceniała: wybór tekstów, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych
i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury wysłuchało mnóstwo pięknych, zabawnych i wzruszających utworów polskich poetów i pisarzy.

   Decyzją komisji konkursowej w kategorii klas II-III: 1 miejsce zajął Arkadiusz Wesoły
z klasy II. W kategorii kl. 0 – I: 1 miejsce - Julia Koczera kl. Ia, 2 miejsce – Marzec Zofia kl. Ib, 3 miejsce –Miłosz Skiba kl. Ia. Przyznano również wyróżnienia: Klaudiuszowi Gruszczyńskiemu i Sewerynowi Oleniacz z klasy I a, oraz dzieciom z kl. 0 – Julii Szczerbie, Dianie Piecuch i Krzysztofowi Adamskiemu. W konkursie wzięły udział także dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej 3, 4-latki: 1 miejsce zajęła Lena Gruszczyńska, 2 miejsce Wiktor Cyganik, 3 miejsce Oliwia Wesoły. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II etapie konkursu, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku.

Opracowała: p. M. Ambicka


KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

DNIA 20 LISTOPADA 2014r. (CZWARTEK) W GODZINACH

http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2013/08/dziewczynka-listy57_52982577_158v.gif16.00 – 18.00

   W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ

KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH.

     Podczas kiermaszu zapraszamy do zakupu  kartek świątecznych, wykonanych własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Będzie to szczególna okazja nabycia niepowtarzalnych i pięknych prac, które mogą stać się miłym przekazem życzeń  dla bliskich Wam osób.

UDZIAŁ W AKCJI "ŚNIADANIE DAJE MOC"

    Już po raz kolejny w dniu 07.11.2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Dzięki tej akcji uczniowie kl. Ia mogli poznać 12 podstawowych zasad zdrowego żywienia, wartości odżywcze spożywanych produktów oraz wzmocnić swoją świadomość  w zakresie zdrowego odżywiania się i roli śniadania w diecie. Wyrabiając prozdrowotne nawyki uczniowie pod okiem swojej wychowawczyni p. D. Urban wykonali owocową sałatkę. Dzieląc się przyniesionymi produktami mogli poznać wzajemne upodobania smakowe oraz doświadczyć radości dzielenia się z potrzebującymi. Podkreślając wartość śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu całego dnia uczniowie przeprowadzili degustację własnoręcznie wykonanej sałatki dla wszystkich pracowników szkoły. Również dla rodziców zostały przygotowane ulotki utrwalające podstawowe zasady zdrowego żywienia. Podsumowując zajęcia dzieci podkreślały, że systematyczne spożywanie śniadania w godzinach porannych daje im większy zapał do nauki i wzmacnia koncentrację na lekcjach oraz dodaje sił w czasie zabaw.
Opracowała: p. D. Urban

DOŚWIADCZAMY I WSPOMINAMY

    Dnia 6.11.2014 r. uczniowie klasy Ia i II wraz z wychowawcami p. D. Urban i p. M. Babiarz uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej do HUTY SZKŁA „JUSTYNA” oraz na CMENTARZ KOMUNALNY w Sanoku.
    Zwiedzając hutę szkła dzieci mogły poznać w jaki sposób produkuje się naczynia ze szkła. Obserwując pracę hutników uczniowie mogli śledzić cały proces powstawania wyrobów szklanych począwszy od masy płynnej aż do gotowych produktów. Ciekawym etapem tego procesu jest sposób wydmuchiwania i obróbki szkła oraz ozdabiania go według różnych motywów. Dzięki uprzejmości p. Jana Kikty -właściciela firmy dzieci mogły zobaczyć pełny asortyment  szkła zgromadzony we wzorcowni.
   W drugiej części wycieczki uczniowie mieli okazję stanąć nad grobami żołnierzy poległych  w obronie Ojczyzny, a znajdujących się na Cmentarzu Komunalnym w Sanoku. Zapalając znicz mogli  sięgnąć myślami w te odległe czasy, gdzie młodzi ludzie często z dala od domów oddawali  życie za wolność i niepodległość Polski. Piękno zabytkowych  pomników  dostrzegane przez uczniów podkreślały ważność przeżywanych dni związanych ze Świętem Zmarłych.              
Opracowała: p. D. Urban  

                                                  

,,NARÓD, KTÓRY PRZESTAJE ŚPIEWAĆ, PRZESTAJE ŻYĆ"

7 listopada społeczność szkolna zebrała się w Sali Domu Ludowego w Pobiednie, aby wspólnie przeżyć 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach oswobodziła się z więzów niewoli i odzyskała wolność. Spróbowaliśmy inaczej niż zwykle przyjrzeć się historii Polski i jej dziejów. Przewodnim hasłem uroczystości były słowa Oskara Kolberga „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani: Bożeny Skubisz  i panów: Lesława Pyrcaka, Mariusza Prajznera i Jerzego Ambickiego przygotowali pieśni i piosenki, w których  „odbiły się” losy polskiego żołnierza i polskiego narodu.

W koncercie zaprezentowano 14 utworów, których treść obejmowała najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Prezentowanym pieśniom i  piosenkom towarzyszyły krótkie historie ich powstania, które prezentowali uczniowie klasy III gimnazjum – Konrad Proćko i Julia Majko.

W końcowej części uroczystości uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali regionalny taniec ludowy – GACOK. Jest to pierwszy publiczny występ uczniów tej klasy, którzy w tym roku szkolnym realizują projekt edukacyjny „POLSKIE TAŃCE REGIONALNE I NARODOWE”

Opracował: p. J. Ambicki

Dodatkowe informacje