ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

OGŁOSZENIE

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 odbędzie się 24 czerwca  /piątek/. 

Godzina 9.00 – Msza Święta w Dudyńcach 

  Godzina przyjazdu autobusu KONTRA  po uczniów:

 WOLICA – 8.30 (przystanki autobusowe).

 ZBOISKA  -  8.40 (przystanki autobusowe).

 MARKOWCE – 8.50 (przystanek przy kościele).

   Uczniowie z Markowiec (klasy; IV, V, VI, SP oraz Gimnazjum) i z Pobiedna ( wszyscy) dojeżdżają do kościoła autobusem kursowym KONTRA.

  Po Mszy Świętej wszyscy przewiezieni zostaną do szkoły na akademię oraz rozdanie świadectw, w następującej kolejności:

 Klasa 0a, 0b,1a, 1b, 2a, 2b, 3 – pierwszy kurs

 Klasa 4, 5, 6, oraz gimnazjum – drugi kurs

  Po spotkaniu z wychowawcami uczniowie zostaną odwiezieni do domów według ustalonej kolejności :

Markowce, Dudyńce, Zboiska + Wolica.

PROMOCJA ZDROWIA

  7 czerwca uczennice klasy III gimnazjum Martyna i Paulina Zagórskie pod przewodnictwem p. Krystyny Rachwał przedstawiły prezentacje na temat wpływu diet świata na zdrowie człowieka oraz dobroczynnego działania owoców i warzyw. 
  Najpierw uczniowie klas V, VI szkoły podstawowej oraz I, II, III gimnazjum poznali najpopularniejsze diety świata oraz ich zdrowotne czynniki. Świetnym działaniem było pokazanie i podkreślenie prozdrowotnych funkcji każdej z diet. Następnie dzieci i młodzież mogły przekonać się o ,,niezwykłej mocy” rodzimych owoców i warzyw, które dostarczają naszemu organizmowi wiele potrzebnych składników. Od teraz, każdy kto sięgnie po jabłko lub truskawkę pomyśli o jego wartościach odżywczych. 
   Tego typu apele promują zdrowy styl życia, zmieniają nawyki żywieniowe oraz stanowią nietypową lekcję biologii.                                                                        

Opracowały: Paulina i Martyna Zagórskie  

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

   Dnia 6.06.2016 r. uczniowie klas V i III gimnazjum wraz z rodzicami i opiekunami grupy: p. D. Mazur, p. A. Zagórski i p. L. Pyrcak udali się na wycieczkę do Sandomierza. Celem wycieczki było poznanie  historii i architektury położonego na wiślanej skarpie miasta. 
  Zwiedzanie rozpoczęło się na Rynku Głównym, tam grupa spotkała się z przewodnikiem, który w interesujący sposób przedstawiał historię miasta. Uczestnicy wycieczki ruszyli śladami „ojca Mateusza” - obejrzeli zabytki rynku: ratusz, zabytkowe kamieniczki. Następnie  udali się na taras widokowy Bramy Opatowskiej, gdzie podziwiali panoramę miasta. Dziedziniec zamkowy i zamek oglądali z zewnątrz, zwiedzili kościół św. Jakuba oraz bazylikę katedralną. Atrakcją wycieczki była trasa podziemna, ciąg połączonych ze sobą piwnic i korytarzy,  sięgających nawet do 12 m głębokości i 470 m długości. Wysłuchali także kilku legend sandomierskich dotyczących m.in. najazdów Tatarów na Sandomierz. 
   Na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle. Po smacznym obiedzie, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.
Opracowała: p. D. Mazur 

 

DZIEN ZIEMI - NIE TYLKO 22 KWIETNIA...

  1 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel pod hasłem: „Dzień Ziemi nie tylko 22 kwietnia”, związany z przypadającym na 22 kwietnia Dniem Ziemi  i z obchodzonym 5 czerwca Dniem Ochrony Środowiska. 

  Apel był rodzajem protestu przeciw planowanej wycince starych drzew w Puszczy Białowieskiej. 

W czasie uroczystości przedstawiono pięć prezentacji. 
   Dwie pierwsze prezentacje zawierały informacje i zdjęcia na temat lasów puszczańskich Wschodniej Polski w tym Puszczy Białowieskiej, w części trzeciej Paulina i Martyna Zagórskie przedstawiły swoje przyrodnicze fascynacje. W części czwartej podziwialiśmy zdjęcia rodzimej przyrody i słuchaliśmy piosenki Jana Kondraka. W części piątej zobaczyliśmy zdjęcia jednego z najpiękniejszych krajów na świecie – Gruzji, wysłuchaliśmy też pieśni gruzińskiej w wykonaniu  Dominiki  Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. 
Na zakończenie - uczennice klasy II gimnazjum wykonały pieśń ekologiczną ze słowami Jonasza Kofty.  

Opracowała: p. K. Rachwał 

 

WYCIECZKA DO "KARPACKIEJ TROI"

   W dniu 24 maja 2016 r. grupa uczniów z klas: III, IV, V i VI szkoły podstawowej,  pod opieką p. Ewy Ambickiej-Rudy i p. Andrzeja Zagórskiego, uczestniczyła w wycieczce do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy k. Jasła. Biorąc udział w warsztatach edukacyjnych :„Mały wojownik” i „Łucznictwo” nie tylko aktywnie spędzono czas, lecz również poznawano sposób życia ludzi w osadach obronnych wczesnego średniowiecza.
Opracowała: p. E. Ambicka-Rudy 

Dodatkowe informacje