"KOCHAJMY PTAKI, NIECH NAM ŚPIEWAJĄ CAŁY CZAS"

           Zainspirowani tekstem śpiewanej w szkole  piosenki: „Kochajmy ptaki, ich przyjacielem każdy z nas, kochajmy ptaki, niech nam śpiewają cały czas” ,uczniowie  naszej szkoły w ramach zajęć technicznych wykonali budki lęgowe dla ptaków, które zawieszone zostały na przyszkolnym pasie zieleni. Zachęcamy wszystkich do podejmowania takich działań na terenie swoich gospodarstw. Taka  działalność jest przejawem naszej wrażliwości i troski o naszych skrzydlatych przyjaciół.
Opracował: p. L. Pyrcak 

JAK CO ROKU W KARNAWALE WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE

       Jak na karnawał przystało, na bal który odbył się w naszej szkole 25 lutego 2017r.,dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas O – III przybyli ze swoimi paniami 

i rodzicami, w strojach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Bal przebierańców sprawił wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas tej imprezy spełniały się dziecięce marzenia. Nasze pociechy , chociaż na kilka godzin wcieliły się w ulubione postacie z bajek, książek i filmów. Pomysłów na stroje nie zabrakło. Na Sali pojawiły się księżniczki, wróżki, damy prosto z królewskiego dworu, piraci , policjanci, wojownicy i wiele niezwykłych postaci. Na każdego czekało moc atrakcji; baloniki, które p. Ania zamieniała w pieski, kwiatki, szable itp. , malowanie twarzy, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i szalona zabawa do samego końca.

Dzieci bawiły się wspaniale, następna zabawa jeszcze fajniejsza, już za rok.

Podziękowania dla rodziców, którzy zajęli się organizacją całej imprezy.

Opracowała: p. B. Skubisz 

PODRÓŻ RAKIETĄ

Niełatwym przedsięwzięciem są dalekie podróże, nie co dzień możemy przeżywać przygody czy oglądać coś niezwykłego. Lecz, jak  mówi powiedzenie – dla chcącego nic trudnego.
21 lutego uczniowie oddziału zerowego, I etapu edukacyjnego oraz klas IV i V odbyli, symboliczny wprawdzie, ale niezwykle ciekawy lot w Kosmos. 
Pan Mikołaj Tatarski, miłośnik astronomii, w przenośnym planetarium dostosowanym do projekcji filmów zabrał nas w podróż rakietą. Poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie planety i inne ciała niebieskie tworzące nasz Układ Słoneczny. Mogliśmy pochwalić się posiadaną wiedzą albo też uzupełnić ją o informacje i ciekawostki na temat sąsiadów naszej ukochanej Ziemi. 
Być może ten pokaz obudzi w kimś chęć głębszego poznania wszechświata. Z pewnością – wszyscy uczestnicy wyprawy byli nią mocno zainteresowani i bardzo zadowoleni.
Opracowała: p. M. Terrier 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

19 lutego uczniowie klas I – III gościli w Sali Domu Ludowego swoje Babcie i Dziadków. Ofiarowali Im koncert w podziękowaniu za czas, serce, ręce, poświęcenie dla wnuków. 
Uczniowie klasy 2b wystąpili w Scence dla babci i dziadka ; odtańczyli również grecki taniec Zorba. Klasa 3b zaśpiewała piosenkę, pokazała skecz Dziadek, stołek i rosołek oraz energiczny taniec nowoczesny. Nagrodą za udział w Turnieju zagadek prowadzonym przez dzieci z klasy 2a była piosenka Kiedy babcia była mała. Na koniec zaś uczniowie klasy 1 i 3a odegrali scenkę  rodzajową Darcie pierza. Seniorzy z wielką radością oglądali popisy swoich wnucząt i nie szczędzili braw. Ze szczególnym entuzjazmem wspomagali dzieci podczas śpiewanych przez nie przyśpiewek i piosenek ludowych. 
Wnuczkowie wręczyli Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i złożyli życzenia. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.
Opracowała: p. M. Terrier 


SZANOWNI RODZICE

Informujemy, że przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych odbywać się będzie w  dniach  

od 1 do 15 marca 2017 roku.

 

Wszystkie dokumenty są do pobrania na naszej stronie w zakładce
Dokumenty – Rekrutacja

Dodatkowe informacje