ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

 

Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym w Dudyńcach  przez proboszcza parafii ks. Romana Sękowskiego  rozpoczęła uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015. Uczestniczyli w niej: dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy obsługi, rodzice i uczniowie naszej szkoły, mieszkańcy okolicznych miejscowości.

  Następnie wszyscy udali się do budynku głównego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

  Po wprowadzeniu sztandaru  i odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiło jego uroczyste przekazanie – młodszym koleżankom i kolegom.

  Z kolei głos zabrała dyrektor szkoły pani Elżbieta Jurkiewicz, która serdecznie powitała zebranych i odczytała listę wyróżnionych uczniów: w nauce i zachowaniu, wzorowej frekwencji, a także wyróżniła tych rodziców, którzy w minionym roku szkolnym wspomagali pracę szkoły. 

   Zabierając głos, ustępująca przewodnicząca USS Daria Pietrasz w imieniu wszystkich absolwentów, podziękowała pedagogom za trud włożony w ich wieloletnią edukację i wychowanie, a następnie przekazała swoje obowiązki nowej przewodniczącej – Aleksandrze Pyrcak.

W dalszej części  uroczystości przewodnicząca USS skierowała słowa pożegnania do starszych koleżanek i kolegów. Życzyła im, samych sukcesów w następnych latach nauki i spełnienia młodzieńczych marzeń w dorosłym życiu. Każdy z absolwentów od kolegów klasy II gimnazjum otrzymał skromny upominek.

Na zakończenie tej części spotkania głos zabrała ponownie dyrektor szkoły, która podziękowała młodzieży i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

Następnie  wszyscy rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami, od których otrzymali: listy gratulacyjne dla rodziców, świadectwa promocji do następnych klas, świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy za wzorową frekwencję.

Ostatnia lekcja, ostatni dzwonek, ostatnie spotkania, wymiana informacji, zdjęcia, życzenia wakacyjne i możemy udać się na zasłużony wypoczynek.

 

WAKACJE 2015  - CZAS ZACZĄĆ !!!

Opracował: p. J. Ambicki

SESJA POPULARNONAUKOWA

  23 czerwca 2015 r. na Zamku sanockim w Sali gobelinowej odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona 75 rocznicy zamordowania w nocy 5/6 lipca 1940 r. 112 więźniów sanockiego więzienia na górze Gruszka. 
Organizatorami byli:
- Starostwo Powiatowe w Sanoku 
- Koło ŚZŻAK w Sanoku 
- Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Sanoku 
- Muzeum Historyczne w Sanoku

Uczestniczyli: 
- rodziny zamordowanych 
- organizacje kombatanckie 
- członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Sanoku 
- młodzież szkolna i harcerze.

Uczestnicy sesji wysłuchali  referatów ,,Egzekucja na górze Gruszka – największa polityczna egzekucja w Powiecie Sanockim” i ,,25 lat działalności ŚZŻAK”.

 Pan Stanisław Drozd opowiadał bardzo ciekawie a zarazem przejmujące historie o tamtych wydarzeniach. Swoja wypowiedź ilustrował dokumentami ze zbiorów stworzonego przez siebie muzeum. 

My uczniowie klasy kl. II gimnazjum, którzy  uczestniczyliśmy w sesji  - mamy świadomość, że musimy znać naszą przeszłość, żebyśmy mogli budować przyszłość.

Opracowała: p. A. Kawska

KARTA ROWEROWA

        Dnia 19 czerwca 2015 uczniowie klasy czwartej zaliczając test z przepisów o ruchu drogowym oraz egzamin z części praktycznej  na przyszkolnym placu manewrowym zdobyli swoje pierwsze „prawo jazdy” -  karty rowerowe uprawniające ich do poruszania się rowerem po drogach  publicznych. 

Życzymy nowym kierowcom bezpiecznej jazdy!

Opracował: p. L. Pyrcak

PÓŁKOLONIA W BUKOWSKU

Zapraszamy dzieci na wypoczynek w miejscu zamieszkania –

półkolonia w Bukowsku

Termin: 6 lipca – 7 sierpnia 2015.

Cena: 200 zł

Wiek uczestników: 5-12 lat

Półkolonia organizowana jest we współpracy z Gminą Bukowsko i Zespołem Szkół w Bukowsku. Zajęcia prowadzone będą na terenie Zespołu Szkół w Bukowsku, dzieci korzystać będą również z placu zabaw koło przedszkola, boiska , wycieczek pieszych oraz 2 wycieczek autokarowych.

W ramach odpłatności zapewniamy:

-opiekę pedagogiczną w godzinach 7.00-16.00

-ubezpieczenie NW

-posiłki: herbata do II śniadania (II śniadanie dzieci przynoszą), obiad, podwieczorek

-udział w zajęciach programowych.

Półkolonia prowadzona będzie sprawdzoną metodą harcerską, polegającą m.in. na indywidualizacji wymagań, uczeniu przez działanie, aktywnym wypoczynku, współpracy w grupie, doskonaleniu umiejętności samoobsługowych.

Zapisy i informacje w sekretariacie ZS Pobiedno lub u pedagoga  szkolnego.

Opłatę za półkolonię prosimy wpłacać na konto Hufca ZHP Ziemi Sanockiej. Wypełnione karty uczestników półkolonii należy zwrócić do 30 czerwca 2015 r.

Nr konta: PBS w Sanoku – 34 8642 0002 2001 0061 6445 0001

Uwaga!

Półkolonia zostanie zorganizowana pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 15 osób.

GMINNE ZAWODY SPORTOWE

   W dniu 3.06.br. uczniowie klas II i III SP wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowych w Bukowsku zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Dzieci z całej gminy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Klasa III zajęła 3 miejsce, z czego bardzo się cieszymy. Życzymy wygranych również  w przyszłym roku szkolnym.

Opracowała: p. W. Przyboś


Dodatkowe informacje