ŚWIĘTA MAJOWE

    29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji ,,świąt majowych”  tj.
1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za granicą, 3 maja – rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791r., a także rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy V szkoły podstawowej.
Opracowała: p. D.Mazur

CO DALEJ GIMNAZJALISTO?

               Uczniowie klasy III gimnazjum wkraczają już w ostatni etap nauki w naszej szkole. Zaczynają „myśleć” o wyborze dalszego kierunku kształcenia. W  ostatnich tygodniach odbyli  szereg spotkań  z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. Były to spotkania z nauczycielami i starszymi kolegami z:

  • Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iwoniczu Zdroju,
  • Zespołu Szkół nr 2 im. Grzegorza z Sanoka.

            Ponadto uczniowie wraz z pedagogiem szkoły i wychowawcą klasy uczestniczyli w „Dniach Otwartych Szkoły” w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach i w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sanoku. Wzięli również udział w  Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanej przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Sanoku.

Podczas w/w spotkań nasi koledzy zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół obowiązującą w roku szkolnym 2016/2017 oraz otrzymali wiele materiałów informacyjnych przydatnych przy wyborze odpowiedniej szkoły i odpowiedniego kierunku kształcenia.

W dniach 18 – 20 kwietnia nasi koledzy przystąpili do egzaminu gimnazjalnego i rozwiązywali arkusze egzaminacyjne z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz z języka angielskiego i niemieckiego. Teraz oczekują na wyniki, które OKE w Krakowie ogłosi 17 czerwca.

 

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą klasy tuż po zakończeniu egzaminu z języka obcego.

Opracował: p. J. Ambicki

 

                                         

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

   Dnia 7.04.2016 r. w naszej szkole odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów z terenu gminy Bukowsko. 
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa:

1 miejsce – Chrząszcz Patryk (ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie)

2 miejsce – Bałdyga Dawid (ZS w  Bukowsku)

3 miejsce – Kamyk Laura (ZS w Bukowsku)

                     Terrier Eryk ( ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie)

                     Czytajło Mateusz ( ZS w Nowotańcu)

Publiczne Gimnazjum:

1 miejsce  - Zagórska Paulina (ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie)

2 miejsce – Czyż Rafał (ZS w Bukowsku)

                   Chrząszcz Piotr (ZS w Nowotańcu)

3 miejsce – Cieślewicz Julia (ZS w Nowotańcu)

W kategorii "szkoła" - drużynowo:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Pobiednie

1 miejsce - Publiczne Gimnazjum w Pobiednie

   Organizatorzy konkursu (dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie oraz nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych) składają serdeczne podziękowania nauczycielom i uczniom  ZS w Bukowsku i ZS w Nowotańcu za przygotowanie, opiekę  i udział  w konkursie.
Opracowała: p. D. Mazur 

 

WIOSNA, ACH TO TY...

       Wiosna to szczególna pora roku, nastraja nas optymistycznie, aż chce się śpiewać, tańczyć i skakać.  

     Dnia 30 marca 2016r. uczniowie klas Ib i IIb wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy- powitania Wiosny”. Barwny korowód na czele, którego widniały Marzanny, wyruszył nad rzekę, gdzie dokonano symbolicznego spalenia kukieł, któremu towarzyszyły skandowane hasła: „Precz Zimo zła… , Witaj Wiosno…”. Obrzędom tym towarzyszyła piękna pogoda i dość wysoka jak na tę porę roku temperatura.                   

      Wszyscy wrócili do szkoły już w nastroju wiosennym.

 Opracowała: p. B. Skubisz

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

    22 marca w Bukowsku odbyły się gminne eliminacje OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjów z terenu gminy.

  W kategorii szkół podstawowych uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca: Mateusz Solon (klasa VI) – I miejsce, Piotr Macyk (klasa VI) – III miejsce, Mateusz Rygiel (klasa VI) – V miejsce. Warto zauważyć, że Mateusz Solon drugi raz z rzędu został zwycięzcą konkursu. Wśród gimnazjalistów uczennica klasy III Paulina Zagórska,  podobnie jak rok temu zajęła I miejsce, otrzymując w finale maksymalną ilość punktów do zdobycia. Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu powiatu.

    Do konkursu uczniów przygotowywał i opiekę nad nimi podczas wyjazdu do Bukowska sprawował pan Robert Koczera.

Opracował: p. R. Koczera 

 

Dodatkowe informacje