PIOSENKA EKOLOGICZNA

   15 maja uczennica klasy pierwszej gimnazjum Klaudia Skiba zaprezentowała naszą szkołę na Bieszczadzkim Przeglądzie Piosenki Ekologicznej w Sanoku zajmując  IV miejsce za zaśpiewaną piosenkę  Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”, popularyzując  wartości estetyczne w duchu poszanowania przyrody i wrażliwość ekologiczną.  Naszej wokalistce słuchająca publiczność  nie szczędziła  gromkich braw. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracował: p. L. Pyrcak

,,PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA…"

    Znalezione obrazy dla zapytania polska flaga serce Takie hasło towarzyszyło uczniom edukacji wczesnoszkolnej podczas zajęć  zorganizowanych w pierwszych dniach maja.  Były to lekcje, na których  nasi najmłodsi, dowiedzieli się, że patriotyzm to nakaz miłowania ojczyzny, własnego narodu, języka i historii, a ponadto poznali symbole narodowe (krótką historię: Orła Białego, flagi narodowej i Mazurka Dąbrowskiego). Lekcje przygotowane przez nauczyciela – bibliotekarza pana Jerzego Ambickiego obejmowały m.in. następujące zagadnienia:

„Legenda o Gnieźnie”

„Historia polskich symboli narodowych: godło, barwy, hymn”

„Polska nasza Ojczyzna”

            Spotkania pozwoliły również:

·         przybliżyć dzieciom niektóre trudne dzieje naszej Ojczyzny;

·         ukazać przywiązanie naszego narodu do tradycji;

·         ukazać dumę z naszych regionalnych strojów i tańców;

·         zaprezentować wybitne osobistości historyczne i współczesne;

·         poznać najpiękniejsze zakątki naszego kraju

Opracował: p. J. Ambicki

,,NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU ..."

,,Nauczmy się na pamięć tego kraju..." słowa z wiersza Zbigniewa Staweckiego były myślą przewodnią uroczystej akademii, która odbyła się 28 IV 2015r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie. Okazją są ,,majowe święta" : 1 V - Święto Pracy, 2 V - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą, 3 V - rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791r. a także 8 V - 70 rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy III i VI szkoły podstawowej a młodzież klasy II gimnazjum w ramach realizowanego projektu edukacyjnego zatańczyła poloneza.

Opracował: p. A. Zagórski

WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA

    Dnia 24 kwietnia uczniowie klasy IV wraz z opiekunami i rodzicami udali się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Pierwszym etapem podróży była Kopalnia Soli „Wieliczka”. Uczniowie wraz z przewodnikiem, który opowiadał o historii i tajemnicach Kopalni, o rządzących siłach natury, wędrowali krętymi korytarzami,  mając do pokonania 800 schodów aż w końcu  zeszli na głębokość 135 m pod ziemię. Tam podziwiali niezwykłe miejsca, podziemne komory, najpiękniejsza z nich to Kaplica św. Kingi – podziemny kościół, kapliczki i monumentalne pomniki solne.
   Następnym etapem podróży był Kraków. Tutaj uczniowie udali się na Wawel, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej tematycznie  poświęconej dynastii Jagiellonów, architekturze renesansu i wnętrzom Komnat Królewskich. Wizyta pozwoliła dzieciom zrozumieć jak powstawały kolekcje królewskie oraz jaka rolę w ich tworzeniu odgrywały kontakty zagraniczne. Udaliśmy się także do podziemi, do miejsca pochówku nie tylko królów  i ich rodzin, ale także wielu sławnych Polaków.
   Po opuszczeniu Wawelu ruszyliśmy w kierunku Starego Rynku. Wokół niego skupiają się najważniejsze zabytki Krakowa – Sukiennice, Ratusz Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza i wiele zabytkowych kamienic. Po drodze uczniowie zatrzymali się w niezwykłym miejscu związanym z Papieżem Janem Pawłem II - to okno Papieskie mieszczące się w Pałacu Biskupim. Właśnie z tego okna Papież zawsze rozmawiał z młodzieżą w trakcie pielgrzymek do Polski. W Kościele Mariackim uczniowie podziwiali sławny ołtarz autorstwa Wita Stwosza.
Opracowała: p. D. Mazur 

III MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM

14 kwietnia 2015 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI PODKARPACIA w piłce nożnej dziewczynekU – 10 „Z podwórka na stadion” o PUCHAR TYMBARKU.               

W zawodach uczestniczyła drużyna z naszej szkoły (uczennice klasy III szkoły podstawowej) w następującym składzie: Wiktoria Jadwisieńczak, Sandra Sowa, Roksana Skiba, Klaudia Maciejko, Karolina Gratkowska, Martyna Śliwianka.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn. W fazie grupowej nasze zawodniczki pokonały kolejno: UKS nr 1 z Kolbuszowej (3:1), SP z Tyniowic (7:0) oraz SP z Dębicy (4:2).    W ćwierćfinale  wygrały ze SP w Zmiennicy (4:1). W meczu półfinałowym ponownie spotkały się z drużyną UKS nr 1 z Kolbuszowej. Tym razem przegrały w stosunku 1:3. W meczu o 3 miejsce pokonały (6:2) SP w Jamach.

Zespół wykazał się dużą skutecznością Łącznie dziewczynki zdobyły 25 bramek,   a Klaudia Maciejko została najlepszą snajperką turnieju strzelając 17 bramek. Zawody obserwował trener reprezentacji kobiet U – 19 pan Marcin Kasprowicz, który z uwagą przyglądał się umiejętnościom strzeleckim naszej zawodniczki.

Naszym koleżankom serdecznie gratulujemy  dobrego występu. Szkoda tylko, bo zabrakło niewiele, aby wystąpić w finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym w dniu 2 maja.

Do turnieju drużynę przygotowywał i opiekę podczas wyjazdu do Stalowej Woli sprawował pan Rafał Marzec.
                      Opracował: p. R. Marzec

Dodatkowe informacje