MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

10 kwietnia w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.  Celem turnieju jest kształcenie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży:

-        znajomości przepisów przeciwpożarowych,

-        umiejętności  postępowania na wypadek pożaru,

-        praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym   i techniką pożarniczą,

-        tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W kategorii szkół podstawowych szkołę naszą reprezentowali: Mateusz Solon i Mateusz Rygiel (uczniowie klasy piątej ), natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych uczennica Paulina Zagórska (klasa II), która zajęła bardzo wysokie II miejsce.  

Do konkursu uczniów przygotowywał i opiekę nad nimi podczas wyjazdu do Sanoka sprawował pan Robert Koczera.

Opracował: p. R. Koczera75 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

   Dla upamiętnienia  75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej społeczność  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  w Pobiednie  uczestniczyła w przygotowanej  przez uczniów kl. VI, I i II Gim. uroczystości.

W czasie akademii, z powagą i w patriotycznym nastroju, złożono hołd  21 768 obywatelom Polski, ofiarom  mordu popełnionego przez Sowietów w 1940 roku. Ponad połowę ofiar stanowili rezerwiści. Kiedy Ojczyzna wezwała, ubrali mundury i poszli walczyć – lekarze, prawnicy, nauczyciele – kwiat pilskiej inteligencji.W wierszach, pieśniach, wspomnieniach,  dokumentach - przywoływano wojsko, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy.

Zbrodnia Katyńska przez lata komunistycznego zniewolenia była konsekwentnie przemilczana przez PRL-owskie władze, a walka o pamięć o ofiarach  tego bestialskiego mordu była równocześnie walką o Prawdę.

5 lat temu – 10 kwietnia 2010 r. – miała miejsce katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, które miały oddać hołd pomordowanym w Katyniu.

Od 2011r. wspominamy uroczystości związane z posadzeniem Dębów Pamięci: dla  aspiranta Policji Państwowej Franciszka Ambickiego w Markowcach  i majora Wojciecha  Bursy w Dudyńcach -  w ramach programu edukacyjnego „Katyń … ocalić od zapomnienia”.

Wszyscy zebrania w holu szkoły pozostali w głębokim przekonaniu, że Prawda Katynia powinna być stale obecna w naszej świadomości. Naszym zadaniem jest pamięć o tych, którzy zginęli, o ich bólu, o dramacie całego narodu.
Opracowała: p. A. Kawska

GMINNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

  9 kwietnia  nasza szkoła była organizatorem I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO. W konkursie wzięli udział uczniowie  szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Bukowsko.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa:

1 miejsce – Tomasz Polański (ZS w Nowotańcu)

 2 miejsce -  Barbara Sierota  (ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie)

3 miejsce    - Natalia Biel       (ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie)

Publiczne Gimnazjum:

1 miejsce – Aneta Pietroszek      (ZS w Bukowsku)

2 miejsce – Gabriela Pastuszak   (ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie)

                -  Natalia Mazur          (ZS w Bukowsku)

3 miejsce – Ewa Wierzganowska (ZS im. Jana Pawła II w Pobiednie)

                     Organizatorzy konkursu (dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie oraz nauczyciele przedmiotów przyrodniczych) składają serdeczne podziękowania nauczycielom i uczniom  ZS w Bukowsku i ZS w Nowotańcu za przygotowanie, opiekę i udział  w konkursie.

Opracowała: p. W. Przyboś

DZIAŁANIA W RAMACH SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

   W dniu 12 marca uczennice klasy trzeciej gimnazjum przedstawiły społeczności szkolnej dwie prezentacje zatytułowane: „Uważaj na ukryty cukier” i „O tłuszczach słów kilka”. Były to kolejne działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

Opracowała: p. K. Rachwał

SPEKTAKL TEATRALNY PT. "ZEMSTA"

   W dniu 27. 03. 2015 r. uczniowie naszej szkoły   uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry . Adaptację przygotował  Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza  we  Wrocławiu.
   Ta  impreza edukacyjna pozwoliła na realizację ważnych  celów: wychowanie przez sztukę oraz przygotowanie do świadomego  i krytycznego korzystania z dorobku  kultury.
Opracowała: p. A. Kawska

 

Dodatkowe informacje